LETNI OBÓZ „STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA” 2013 :) JUŻ OGŁASZAMY :) TERMIN 20-28.07.2013

Na tegoroczny obóz wybraliśmy cudowną i tajemniczą krainę – Jurę Krakowsko – Częstochowską. Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się zorganizować nasz obóz w warunkach naprawdę komfortowych – będziemy zakwaterowani w hotelu który jest częścią pięknego i doskonale przystosowanego do wypoczynku dzieci i młodzieży Ośrodka Rekreacyjnego w Morsku.  Ośrodek położony jest w malowniczej scenerii bukowego starodrzewu i licznych ostańców skalnych, z których słynie Jura Krakowsko – Częstochowska. Jest to wspaniałe miejsce na wypoczynek, rekreację i zabawę w formach, które realizujemy na naszych obozach. Szczególnie ważne dla dzieci będzie zapewne to, że mamy do codziennej dyspozycji piękny basen ( odkryty), mnóstwo terenów do gier plenerowych oraz ruiny Zamku „Bąkowiec”, jednego z Orlich Gniazd. Poza tym boiska, korty, dużo przestrzeni do zajęć i wspaniałe miejsca do zwiedzania, np. Zamek w Ogrodzieńcu.  Taka forma zakwaterowania, w wygodnym hotelu,w ośrodku z pięknie utrzymanym basenem i innymi atrakcjami, jest dużo bardziej kosztowna, aniżeli podczas naszych dotychczasowych obozów. Uznaliśmy jednak, że część naszych obozowiczów, czyli te dzieci którym Fundacja finanuje lub w ogromnej części dofinansowuje wyjazd, ma tak niewiele możliwości  doświadczyć wygodnych, miłych warunków bytowych, że chcemy im pozwolić na taki właśnie odpoczynek wakacyjny. 
W tym roku obóz będzie zorganizowany dla następujących grup wiekowych:

1. grupa dziecięca – 26 dzieci w wieku 7-11 lat + 13 wolontariuszy ( „starszych braci i sióstr”) + 4 wychowawców

  2. grupa młodzieżowa – 14 dzieci w wieku 12-13 lat ( obecni V i VI klasiści, czyli proponujemy tę grupę również dla osób po wakacjach rozpoczynających gimnazjum); grupie będzie towarzyszyć 2 wychowawców;

Każda z grup będzie realizowała oddzielny program obozu dostosowany do potrzeb wieku uczestników, niektóre jednak zajęcia będą organizowane wspólnie, co ma wymiar wychowawczy i edukacyjny. Wielu bowiem uczestników naszych minionych obozów, wówczas dzieci 11-12 letnich,  z rozmarzeniem i poważną gotowością pragnęło zostać w przyszłości wolontariuszami.  Zatem niektóre zabawy np. gry terenowe, pozwolą młodzieżowej grupie wejść w tą rolę wobec młodszych dzieci. 

Jak co roku liczymy, że i tym razem będzie nam towarzyszył Ksiądz Jarek Januszewski, zatem nasz obóz utrzyma swój wyjątkowy charakter, który tak bardzo sobie cenimy.

Szczegółowy program obozu przedstawimy po dokonaniu rezerwacji wycieczek jakie planujemy – do Zamku w Ogrodzieńcu i innych okolicznych atrakcji.

Cena obozu za jedno dziecko 1150 zł.

Harmonogram wpłat:

I wpłata 200 zł. do 15.03.2013 r.

II wpłata 450 zł. do 15.04.2013 r.

III wpłata 500 zł. do 31.05.2013 r.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres fundacja@fundacja-pomoz-dorosnac.azurewebsites.net lub ewa.lubianiec@wp.pl

Jak co roku, dzieci z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej oraz dzieci będące pod opieką Fundacji będą miały obóz dofinansowany lub sfinansowany.

Zebranie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz planujemy zorganizować 19 kwietnia 2013, piątek, przy ul. Warszawskiej 33, w Punkcie Konsultacyjno – Pomocowym Fundacji o godz. 18.30.