ABC – wspaniałe przedszkole, wrażliwe na losy dzieci, podopiecznych Fundacji

Przedszkole ABC, mieszczące się w Piasecznie przy ul.Waniliowej 2, to przedszkole niezwykłe.  Nie tylko doskonale funkcjonuje jako placówka edukacyjna i wychowawcza dla dzieci, ale też pięknie łączy swoją aktywność wychowawczą z uwrażliwaniem przedszkolaków  i rodziców na losy dzieci najuboższych, chorych, najbardziej doświadczonych bolesnymi przeżyciami. Od ponad roku Przedszkole ABC, jego założycielka i właścicielka Pani Alicja Jaworska oraz dyrektor, nauczyciele i rodzice wspierają naszą Fundację organizacją akcji charytatywnych.

27 kwietnia 2012 roku w Centrum Kultury w Piasecznie odbył się koncenrt charytatywny przedszkolaków z ABC połączony z kiermaszem wiosennych prac plastycznych. Do udziału w kiermaszu plastycznym zaproszono też dzieci z innych przedszkoli, zatem w akcję włączyła się większa społeczność przedszkolaków. Impreza była niezwykle wzruszająca, gdyż malutkie dzieci przepięknie tańczyły, śpiewały
i recytowały wierszyki w klimacie wiosennym, pogodnym, a przede wszystkim zachęcającym do pomagania innym.  Podczas koncertu zebrano ponad 1600 zł. To kwota, która pozwla sfinansować udział w letnim obozie dwojgu dzieciom, podopiecznym Fundacji, albo też sfinansować 400 obiadów szkolnych, czyli opłacić dwójce dzieci obiady w stołówce szkolnej niemal przez cały rok. Nasza wdzięczność dla Przedszkola ABC, dla organizatorów, nauczycieli, dzieci, rodziców, gości, wolontariuszy, wszystkich, którzy POMAGAJĄ NAM POMAGAĆ  jest ogromna. Przepięknie dziękujemy.