Dotacje Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno dla Fundacji i szeroka oferta działań Fundacji od września 2012

Miło nam poinformować, że działania naszej Fundacji są po raz kolejny wspierane przez  Gminę Piaseczno. W tym roku cztery nasze przedsięwzięcia otrzymały dotację gminną. Gmina Piaseczno dofinansowuje następujące działania:

1. Obóz dziecięco – młodzieżowy „Starszy brat, starsza siostra”

2. Obóz młodzieżowy „Śnieżnica”

3. Warsztaty dla dzieci – robotyka, komiksowo z animacją i samoobrona

4. Program psychoedukacyjny „Mój Dobry Czas – dla mam”

Gmina Piaseczno użyczyła również  Fundacji lokal przy ul. Warszwskiej 33. Został on przez nas wyremontowany i przygotowany do użytkowania. Od września 2012 r.  rozpoczynamy następujące działania:

* zajęcia psychoedukacyjne i służące szerokiemu rozwojowi dzieci i młodzieży – ” Chcę dorastać z głową”, ” Warsztaty z rysunku”, „Uczeń na  Maxa” , „Warsztaty bębniarskie” ( grafik zajęć zamieścimy na początku września)

Dwa razy w tygodniu będziemy prowadzić indyswidualną pomoc w nauce dzieciom mającym trudności edukacyjne.

Zajęcia będą częściowo odpłatne. Odpłatność będzie ustalona na poziomie umożliwającym uczestnictwo jak największej liczbie dzieci. Zajęcia bowiem są adresowane do wszystkich dzieci jako profilaktyka trudności wieku rozwojowego.  Dzieci znajdujące się pod opieką Fundacji,  wychowujące  się w trudnych warunkach rodzinnych nie będą ponosiły odpłatności za zajęcia lub będzie ona znacznie zredukowana.

* warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców, w tym 3-miesięczny program „Mój Dobry Czas dla Mam” łączący w sobie psychoedukację, relaksację i rozwój kulturalny. Celem warsztatów jest pozytywne wzmacnianie mam w roli kobiet, matek, żon, a zwłaszcza osób odkrywających swoją pasję, swoje ważne miejsce w świecie, dających sobie prawo do pogodnego czasu dla samych siebie.

* psychoterapia indywidualna dorosłych

* terapia rodzin

* pomoc psychologiczna dzieciom i młodzieży ( diagnoza i terapia wieku rozwojowego)

Będziemy również prowadzić stały dyżur socjalny podczas któego będzie można ustalić zares potrzebnej rodzinie pomocy oraz  otrzymać pomoc rzeczową.

Szczegóły działalności Fundacji w nowym lokalu pojawią się na naszej stronie we wrześniu 2012.