Festiwal dobroczynności w Warszawie

Fundacja Pomóż Dorosnąć, będzie jedną z 80 organizacji charytatywnych prezentowanych 30 maja 2010 r. podczas festiwalu dobroczynności w Warszawie, organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Miłosierdzia – zaproszenie na festiwal dobroczynności w Warszawie

Ponad 80 organizacji pozarządowych, pokazy tańca i szermierki na wózkach, graffiti, warsztaty bębniarskie, koncerty zespołów Raz Dwa Trzy oraz November Project – to tylko niektóre atrakcje czekające na Warszawiaków 30 maja 2010 roku podczas festiwalu dobroczynności Miasto Miłosierdzia –rodzinnej imprezy, poprzez którą Centrum Myśli Jana Pawła II chce zachęcić do pomagania potrzebującym.

2 czerwca 1979 na pl. Piłsudskiego (wówczas Zwycięstwa) w Warszawie Jan Paweł II prosił Ducha świętego, aby zstąpił i odmienił oblicze Polski. Wzywał jednocześnie swoich rodaków, aby nieustannie dbali o własną przemianę, aby byli ze sobą, aby umieli się nawzajem wspomagać. Poprzez Miasto Miłosierdzia pragniemy pokazać, jak wiele zmieniło się w nas – Polakach  przez ostatnich kilkadziesiąt lat, a także jak niewiele potrzeba, by na co dzień zmieniać oblicze ziemi. W tym roku szczególny nacisk chcemy położyć na powrót do oryginalnej idei wolontariatu jako odpowiedzi na potrzebę pomagania innym- mówi Norbert Szczepański, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II.

W niedzielę, 30 maja 2010 r. godzinach 10:00 – 20:00 wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia  stanie wyjątkowe miasteczko namiotowe. W jednym miejscu zgromadzą się różnorodne organizacje społeczne, które będą prezentować swój dorobek i zapraszać przechodniów do włączenia się w pomoc świadczoną osobom niepełnosprawnym i samotnym, wspierania współpracy międzypokoleniowej oraz wielu innych. Ci, którzy odwiedzą Miasto Miłosierdzia, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, hepeningach, akcjach animacyjnych i fleshmobowych, przygotowanych we współpracy ze stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, a także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę „Bohaterowie codzienności”. Ponadto w Mieście działać będą kino, cukiernia i biblioteka. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują podopieczni organizacji pozarządowych. Tutaj też zakończy się Marsz dla życia i Rodziny oraz zaprezentują się laureaci Festiwalu Family Art. Całość poprowadzi Przemysław Babiarz.

Do odwiedzenia Miasta organizatorzy zapraszają wszystkich Warszawiaków.

Szczegółowe informacje na temat programu i organizacji biorących udział w Mieście Miłosierdzia znajdują się na stronie: www.centrumjp2.pl/miasto

Nasza Fundacja zaprasza na warsztaty tańców integracyjnych i warsztaty artterapii, które będą się odbywały na stosiku Fundacji podczas festiwalu dobroczynności 30 maja 2010. Numer stoiska Fundacji Pomóż Dorosnąć 28 :)