Fundacyjne spotkania ze Świętym Mikołajem

W niedzielę 9 grudnia 2007 r. Fundacja Pomóż Dorosnąć po raz czwarty zorganizowała dla dzieci Piaseczna Happening Mikołajkowy. Od czterech lat na Skwerze Kisiela, w jedną z grudniowych, przedświątecznych niedziel, Mikołaj oczekuje na dzieci…, a Fundacja na ludzi dobrej woli, wrażliwych na potrzeby najuboższych, najbardziej pokrzywdzonych… Happening Mikołajkowy to impreza w duchu radości dzieci ze spotkania ze Świętym Mikołajem, ale także czas, w którym każdy dorosły może na chwilę przystanąć i pomyśleć o dzieciach, które bardzo rzadko lub nigdy doświadczają radości ciepłego, bezpiecznego domu i wesołych świąt. Takim właśnie dzieciom i młodzieży Fundacja pomaga – dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, obciążonych różnego rodzaju patologiami społecznymi i bolesnymi doświadczeniami uniemożliwiającymi „normalne” funkcjonowanie rodziny, dzieciom, które często są bardzo zdolne, ale z uwagi na trudną sytuację materialną nie są w stanie swoich zdolności rozwijać.

Coroczne Happeningi Mikołajkowe cieszą dzieci, ponieważ Mikołaj ma dla każdego dziecka paczuszkę słodyczy, a wolontariusze Fundacji organizują dla nich wesołe zabawy w nastroju świątecznym – piszą listy do Mikołaja, robią ozdoby choinkowe, zadają zagadki o tematyce świątecznej, organizują Loterię Mikołajkową. Imprezie towarzyszy też kilka stoisk, na których rozprowadzane są różnego rodzaju drobiazgi świąteczne oraz ciasta. Każdy z tych drobiazgów – kartka, bombka, szkatułka, ciastko, a także każdy los zakupiony na Loterii Mikołajkowej to cegiełka na rzecz Fundacji. Każda osoba przez zakupienie dowolnej cegiełki przyczynia się do poprawy losu najbardziej pokrzywdzonych przez życie dzieci. Każdemu też darczyńcy pragniemy gorąco podziękować.

W organizację i przeprowadzenie imprezy włącza się wiele ludzi dobrej woli i szlachetnego serca. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor i pracowników Ośrodka Kultury oraz do członków Stowarzyszenia Zielone Strony Kultury, którzy corocznie służą nam swoją pomocą. Dzięki nim spotkanie dzieci z Mikołajem ma piękną oprawę muzyczną , którą zapewnia Pan Tomasz Strzeżek i jest prowadzone w mistrzowski sposób przez Panią Kasię Hernik i Agnieszkę Bernasiewicz. Gorące podziękowania składamy również piekarni Państwa Wojciechowskich „Wzorowa” w Piasecznie. Piekarnia przekazała na rzecz tegorocznej imprezy przepiękne pierniki w kształcie gwiazdy betlejemskiej. Dziękujemy także kwiaciarniom Frezja i Aromaty, sklepowi papierniczemu „Kasia” oraz Firmie Foto Express Kujaszewski. Ich wkład w przygotowanie tegorocznego Happeningu był dla nas bardzo cenny. Na koniec pragniemy w sposób szczególny podziękować młodzieży z Gimnazjum nr 2 i absolwentom tego gimnazjum, a także innym młodym ludziom działającym jako wolontariusze Fundacji. Około 20 młodych osób poświęca swój czas, serce i energię, aby Happening był radosną, a przy tym głęboko charytatywną imprezą. Bez nich Ewa Lubianiec, założycielka Fundacji, nic by nie zdziałała. To oni dają jej ciągłą energię i zapał, żeby działać na rzecz dzieci przeżywających różnorodne trudności wynikające z dysfunkcji ich rodzin. Dziękujemy również Gimnazjum nr 2, Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 3 za zbiórkę słodyczy na rzecz podopiecznych Fundacji Pomóż Dorosnąć. Z racji faktu, że Fundacja ma swoją siedzibę w budynku Gimnazjum nr 2, serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Malarczyk, dyrektorowi Gimnazjum, za życzliwość wobec wszystkich fundacyjnych działań. Warto poczytać o wydarzeniach, inicjatywach i wszystkich poczynionych aktach pomocy ze strony Fundacji, na stronie www.pomozdorosnac.pl. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, zatem będziemy wdzięczni za każdy grosz przekazany w ramach 1% wpłat. Jako puenta tegorocznych refleksji Mikołajkowo – Bożonarodzeniowych niech towarzyszy nam myśl Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, kiedy sam nie mając wiele, potrafisz dzielić się z innymi i obdarzasz ich radością… jest Boże Narodzenie.”

Z serdecznymi pozdrowieniami
Ewa Lubianiec