„IDĘ DO SZKOŁY” – warsztaty ułatwiające dzieciom pomyślny start szkolny

Każdy człowiek się czegoś boi. Lęk jest wpisany w naturę ludzką. Strach towarzyszy również dzieciom. Okres pójścia do szkoły to czas znacznych zmian dla dziecka oraz rodziców. Jest to czas piękny i ciekawy, ale też dla wielu dzieci trudny, pełen niepokoju.  Dlatego warto zadbać o to, aby start szkolny był jak najmniej naznaczony lękiem. Fakt pójścia do szkoły rozpoczyna u dziecka proces przystosowywania i zależności od innych dorosłych niż rodzice i najbliżsi. Odpowiednim treningiem społeczno – emocjonalnym można pomóc dziecku pogodnie i bez lęku rozpocząć ten ważny moment w życiu.

Mamy dla Państwa specjalnie opracowany cykl zajęć wspomagających emocjonalną gotowość dzieci do podjęcia edukacji w klasie I.  Warsztaty te mają za zadanie nauczyć dzieci radzenia sobie w nowych sytuacjach i rolach, jakie stawia przed nimi szkoła. W trakcie zajęć dzieci poprzez określone zadania i zabawy będą mogły pobudzać swoją wyobraźnię, nauczą się nazywać emocje i radzić sobie w nowych sytuacjach. Dzięki technice wchodzenia w role pobudzona zostanie dziecięca kreatywność i spontaniczność oraz obniżony zostanie poziom stresu związanego z nieznanymi sytuacjami.

Do udziału w zajęciach zachęcamy zwłaszcza dzieci wycofane, nieśmiałe, lękliwe.

Termin : 19 – 24 sierpnia 2013

Zajęcia codziennie od godz. 10.00 do 12.00

Miejsce realizacji zajęć – Fundacja Pomóż Dorosnąć, ul. Warszawska 33

Liczebność grupy 6-10 osób. Minimalna liczebność przy której warsztaty zostaną zrealizowane – 6 osób. Koszt tygodniowego cyklu zajęć 220 zł. Dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej cena jest ustalana indywidualnie.

Rodzice dzieci zgłoszonych do udziału w warsztatach zostaną zaproszeni na dwugodzinne spotkanie z psychologiem zatytułowane „Jak pomóc dziecku w pomyślnym starcie do szkoły?”. Termin spotkania zostanie dostosowany do możliwości czasowych rodziców.

Warsztaty prowadzone są przez psychologa Justynę Urbańską i pedagoga Kingę Krupę

ZAPISY przyjmowane są do 31 lipca 2013 r. pod telefonami 606701097, 504269258
( prosimy o nagranie wiadomości, w przypadku gdy nie możemy odebrać połączenia) lub drogą mailową na adres fundacja@fundacja-pomoz-dorosnac.azurewebsites.net

W zgłoszeniu prosimy podać dane dziecka oraz tel. kontaktowy do rodziców