Ludzie o pięknych sercach

Wiele razy podkreślam, że Fundacja Pomóż Dorosnąć stanowi przestrzeń dla dobroczynności wielu, wielu ludzi. Są ich setki. Należą do nich zarówno dzieci, które potrafią oddać ulubionego cukierka do paczki świątecznej dla ubogich dzieci, dorośli przekazujący pieniądze na stypendia dla podopiecznych Fundacji oraz Ci, którzy „ogarniają” ogromne dzieło świątecznej i nie tylko świątecznej pomocy najbardziej potrzebującym. Kochani, powtórzę po raz kolejny, że bez Was Fundacja nie istniałaby. Dziękuję wszystkim pomocnikom, wolontariuszom z lat minionych i z czasu obecnego. W tym miejscu chcę jednak opowiedzieć o kilku osobach, grupach osób i placówkach, które w roku 2014 szczególnie wspomogły świąteczne dzieło pomocy. WSZYSTKICH WAS KOCHANI NAZYWAM „LUDŹMI O PIĘKNYCH SERCACH”. Nie mogę Was wymienić z imienia i nazwiska, nie mam od Was na to zgody, a bez niej nie odważę się tego zrobić. Ale Wy sami wiecie ile dobrego zrobiliście w tym roku w obszarze działań Fundacji. Dorotko i Jarku – wykonaliście przepiękne dzieło. Bez Waszej pomocy nie bylibyśmy  w stanie rozwieźć tylu paczek. Pani Olu – wysyłka paczek fundacyjnych, którą bierze Pani na swoje barki, zarówno fizycznie jak i finansowo, jest dla nas nieocenioną pomocą. Haniu, Ulu, Szymonie – to co dzięki Wam dokonuje się w Grawitacji jest cudowną praktyką dobroczynną i zasługuje na szersze rozpropagowanie. Dzięki Choince Dobroczynnej Grawitacji udało się w tym roku zebrać kwotę ok. 1500 zł na potrzeby rodziny Pani Marii, której chcemy pomóc wyremontować dom po pożarze.

Pani Beatko, Moniko, Doroto, Joanno, Kasiu – Wasze czujne, wrażliwe serca sprawiają, że zawsze mogę liczyć na świąteczną pomoc z Waszej strony i ze strony ludzi wokół Was. Równie ciepło jak Wam dziękuję Waszym mężom. Wiem, że i Oni mają swój udział w organizowaniu świątecznych paczek.

Drodzy uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Piasecznie – w tym roku zaskoczyliście mnie bardzo mile dobroczynnością na ogromną skalę. Dzięki Wam rodzina Pani Marii otrzymała 5 ogromnych paczek żywności i odzieży i innych potrzebnych artykułów.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje SZKOŁA MARZEŃ w Piasecznie- zarówno Pani Prezes, Dyrektorzy Szkoły, Nauczyciele, Rodzice jak i Dzieci. Ta wspaniała, nowoczesna, licząca ok. 650 uczniów szkoła, od wielu lat kształtuje wśród swojej społeczności wrażliwość na potrzeby dzieci boleśnie doświadczonych przez los, gotowość dzielenia się, wspomagania dzieci i osób potrzebujących pomocy. Od 2013 roku Szkoła Marzeń nawiązała współpracę z naszą Fundacją. Ilość darów dla rodzin i dzieci – podopiecznych Fundacji, jaka zostaje zgromadzona dzięki SZKOLE MARZEŃ jest przeogromna. W tym roku mogliśmy obdarować i to bardzo hojnie ponad 45 rodzin, w tym około 160 dzieci. Ponadto dzięki akcjom charytatywnym Szkoła Marzeń zebrała pokaźną kwotę – dokładną wysokość będziemy znali po Świętach, gdy pieniądze z obu lokalizacji szkoły zostaną przeliczone i przekazane Fundacji. Jest to kwota pozwalająca bardzo znacznie wspomóc fundusz stypendialny i zapomogowy Fundacji. Pomoc ze strony  Szkoły Marzeń jest dla naszej Fundacji nieoceniona.

Dzięki Rodzicom dzieci ze Szkoły Marzeń informacja o naszej świątecznej akcji dobroczynnej dociera do wielu miejsc. W miejscach tych podejmowane są kolejne dzieła pomocowe. W ten sposób pracownicy SPZOZ Warszawa – Ursynów zorganizowali dużą ilość darów dla potrzebujących rodzin i przekazali je naszej Fundacji.

Inną szkołą, która podjęła w tym roku dzieło pomocy świątecznej dla naszych podopiecznych było Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori w Warszawie. Jedna z mam uczniów tej szkoły, Pani Dorota, zaraziła ideą pomocy świątecznej całą szkolną społeczność i zorganizowała ogromną paczkę dla rodziny, w której jest bardzo chory nastolatek.

Koniecznie chcę też wspomnieć o nauczycielach i uczniach Zespołu Szkół Integracyjnych w Konstancinie – Jeziornie, Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, Liceum Ogólnokształcącym w Piasecznie, o Ani i Wojtku, o Sylwii i Joannie, o wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i prowadzeniu tegorocznego Happeningu Mikołajkowego. To ludzie, którzy ofiarują swoją twórczość, wypieki, czas i serce, aby gromadzić podczas naszej mikołajkowej imprezy fundusze na rzecz dzieci potrzebujących pomocy. Ogromnie ważny i cenny ( wytrwały od wielu lat) jest udział w mikołajkowej akcji pomocowej pracowników Centrum Kultury. To oni prowadzą coroczną akcję ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA i Akcję Ekobombka, przez które zachęcają do dobroczynności wielu rodziców piaseczyńskich przedszkolaków, dzieci i nauczycieli. Akcje te pozwalają zgromadzić zarówno fundusze ( Akcja EKOBOMBKA) jak i wiele artykułów – książek, gier, artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy, które trafiają do świątecznych paczek.

Wśród tej licznej rzeszy „pięknych pomagaczy” chcę też wspomnieć o ludziach, których serca od lat pięknieją, którzy przez wiele lat towarzyszą mi w fundacyjnych działaniach. To członkowie Zarządu i Rady Fundacji. Funkcje, które pełnią to nie są zaszczytne tytuły. Tytuły typu „członek zarządu” lub „członek rady” są przede wszystkim formalnymi tytułami. Prawda jest taka, że całkowicie społecznie wykonują oni bardzo konkretną pracę – organizują i prowadzą wiele fundacyjnych dzieł pomocowych.

To naprawdę piękne uczucie uświadomić sobie jak wielu ludzi ma piękne serca :)

Jako motto świątecznych akcji w tym roku przyjęliśmy następującą sentencję: „My ludzie, możemy być aniołami dla innych”. Tegoroczny czas świątecznej pomocy był naprawdę czasem ANIOŁÓW.

Dziękuję wszystkim!!!

Ewa Lubianiec