NIECODZIENNA WYCIECZKA – WIZYTA W AUCHAN „OD KUCHNI”

W poniedziałek, 10  czerwca 2013 r. dzieci, które są objęte pomocą fundacji oraz uczestniczą w całorocznych fundacyjnych zajęciach, odbyły niecodzienną wycieczkę. Z okazji Dnia Dziecka zostały zaproszone od odwiedzenia sklepu AUCHAN, ale w taki sposób, w jaki nikt go nie odwiedza :). Nie była to wycieczka po zakupy, ale okazja poznania sklepu „od kuchni” czyli od zaplecza. Dowiedzieliśmy się jak wypieka się pieczywo i pyszne pączki, jak ogromna i specjalistyczna jest piekarnia działająca w Auchan, zobaczyliśmy jak przyjmuje się towar, jak skanuje się towary, a także jak obsługuje się kasę. Zobaczyliśmy sklep z wysokości tarasu – górnego poziomu, gdzie mieszczą się biura, o czym nie wszystkie dzieci wiedziały. Okazuje się, że AUCHAN to ogromny organizm, w którym działa bardzo wiele elementów, doskonale ze sobą współpracujących i dlatego możemy w tym wielkim hipermarkecie robić zakupy, znajdując w  nim niemal wszystko czego potrzebujemy. Nasza wizyta była związana również z finałem konkursu plastycznego do którego zostały zaproszone dzieci objęte pomocą fundacji. Tytuł konkursu brzmiał „DZIEŃ DZIECKA W AUCHAN”. Przekazaliśmy do AUCHAN ponad 30 prac plastycznych dzieci. Prace były wykonane   różnorodnymi technikami plastycznymi i  przedstawiały dziecięce wizje i wyobrażenia na temat Dnia Dziecka w Auchan.

Wszyscy autorzy prac zostali wspaniale nagrodzeni, a zdobywcy  pierwszych trzech miejsc otrzymali nie tylko dyplomy, ale też dodatkowe piękne  nagrody.

AUCHAN POLSKA to nasz wyjątkowy darczyńca. Firma wspomaga podopiecznych  naszej fundacji materialnie oraz wolontariatowo. Pracownicy AUCHAN POLSKA włączają się w nasze działania charytatywne, imprezy dla dzieci i rodziców, organizują pomoc rzeczową –  wyprawki szkolne, paczki świąteczne, przekazują artykuły AGD, odzież itp., obejmują swoją pomocą również dzieci potrzebujące pomocy edukacyjnej. Są ludźmi wielkiej wrażliwości i  ogromnego serca. FUNDACJA AUCHAN NA RZECZ MŁODZIEŻY z FRANCJI dzięki zaangażowaniu AUCHAN POLSKA przyznała naszej fundacji dotację finansową, dzięki której możemy realizować specjalistyczne zajęcia pomocowe dla naszych podopiecznych przez okres dwóch lat.  Nasza wdzięczność jest OGROMNA i dziękujemy najpiękniej jak potrafimy, że zostaliśmy tak ciepło i serdecznie przyjęci przez naszych DARCZYŃCÓW podczas poniedziałkowej wizyty w Auchan. Radość dzieci była przeogromna.  Chcę podkreślić, że jako osoba dorosła towarzysząca dzieciom, prowadząca fundację od 10 lat,  byłam niezwykle wzruszona serdecznością z jaką dzieci były przyjmowane przez pracowników AUCHAN. Moja wdzięczność jest równie ogromna jak dziecięca radość z tej wizyty.