OBÓZ LETNI ” Mikoszewo 2014″ – dla dzieci z Ukrainy i z Piaseczna

Wakacje dla dzieci z Ukrainy są już pewne. Nie zebraliśmy jeszcze całej kwoty potrzebnej do sfinansowania obozu, ale ufamy, że uda nam sie to zrobić. Zapewniliśmy więc naszym młodych i najmłodszych rodaków mieszkających na Wołyniu, że spędzą w Mikoszewie na polskim wybrzeżu tydzień wakacji w terminie 04-11 sierpnia 2014. Grupie dzieci i młodzieży z Ukrainy będzie towarzyszyć 12 dzieci/młodzieży z Piaseczna.  Dzieciom z Piaseczna, zgłoszonym do udziału w obozie, które mają trudną sytuacje rodzinno – materialną  Fundacja zapewnia dofinansowanie lub sfinansowanie obozu. Tygodniowy pobyt nam morzem w doskonale przystosowanym do wypoczynku dzieci i młodzieży OW ” KORONA”  będzie wzbogacony o dwie wycieczki – do Malborka i do Trójmiasta. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY WSPOMAGAJĄ FINANSOWO ORGANIZACJĘ TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA. Po obozie opublikujemy reportaż z pobytu naszych ukraińskich gości. Bardzo wierzymy, że obóz realizowany na zasadzie integracji dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy przyczyni się do dobrego wypoczynku oraz rozwoju osobowego i patriotycznego całej grupy uczestników.

Uczestników obozu ” Mikoszewo 2014″ – młodzież z Polski ( ostatecznie pojedzie 12 osób) prosimy o pobranie z zakładki „Program wakacyjny/Dokumenty do pobrania”  karty kwalifikacyjnej uczestnika. Wypełnioną i podpisaną przez rodziców kartę należy dostarczyć do siedziby Fundacji przy ALEI KALIN 30 w Piasecznie ( budynek Gimnazjum nr 2 w Piasecznie) w dniach 02-08 lipca 2014 ( prosimy o pozostawienie kart w kopertach z nazwą fundacji  w portierni) lub wysłac pocztą na adres : Ewa Lubianiec, ul. Babiego Lata 30, 05-500 Piaseczno. Na karty oczekujemy do 20 lipca 2014.   Koszt obozu dla młodzieży z Polski – 500 zł. Kwota dofinansowania jest ustalana indywidualnie w zależności od sytuacji rodziny – w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny. Prosimy o dokonywanie wpłat na konto z podaniem imienia i nazwiska dziecka oraz dopiskiem ” MIKOSZEWO 2014″Fundacji do dnia 15 lipca 2014 r.

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Al. Kalin 30, 05-500 Piaseczno
BANK BZ WBK S.A.
2 Oddział w Piasecznie; 05-500 Piaseczno, ul. Wojska Polskiego 28
21 1090 1694 0000 0001 1008 2174

Zwracamy uwage na fakt, że kwota 500 zł za tygodniowy pobyt w Mikoszewie nie pokrywa kosztów obozu przypadających na jednego uczestnika. Koszty te są znacznie wyższe, zatem Fundacja dofinansowuje obóz wszystkim uczestnikom z Polski; częśc z nich jednak z uwagi na wyjątkowo trudną sytuację materialną otrzymuje większe dofinansowanie lub finansowanie obozu.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE  OBOZU:

Ilość uczestników: 21 osób w wieku 10-18 lat z Ukrainy + 12 osób w wieku 14-17 lat z Polski

KADRA : ze strony polskiej – kierownik obozu + wychowawca,ze strony ukraińskiej – 4 wychowawców

Transport – autokar

Zbiórka w poniedziałek 04.08.2014 o godz. 8.00, parking przy Urzędzie Gminy w Piasecznie; 8.30 wyjazd autokaru do Mikoszewa, po drodze krótki postój w Gdańsku, spacer po Starówce; przyjazd do Mikoszewa ok. godz. 17

Powrót , poniedziałek 11 08.2014, godz. 19; w drodze powrotnej planowane jest zwiedzanie zamku w Malborku

Podczas pobytu w Mikoszewie – całodniowa, BARDZO BOGATA W ATRAKCJE wycieczka do Trójmiasta

Wszyscy uczestnicy są objęci ubezpieczeniem NNW i KL

Program obozu zawiera następujące formy zajęć:
Gry terenowe, marsze, podchody
Warsztaty i zabawy artystyczne – malarskie, fotograficzne, taneczne, teatralne, muzyczne, wokalne
Turnieje i gry sportowe
Quizy tematyczne, kalambury,
Wyjścia na plażę i kąpielisko
Ognisko, dyskoteka

Lista rzeczy do zabrania na obóz (sugerowana):
Legitymacja szkolna, książeczka zdrowia ( lub ksero stron ze szczepieniami) ,
Leki, które dziecko stale zażywa
Aviomarin ( jeśli potrzebny)
latarka
przybory toaletowe (pasta i szczoteczka do zębów, mydło, szampon, grzebień)
chusteczki higieniczne;
2 ręczniki małe + 1 kąpielowy
1 para spodni długich
2 pary spodni krótkich, spódnica
koszulki T – shirt – 4-5 sztuk
nakrycie głowy na słońce (chustka, czapka )
piżama
bielizna osobista
skarpety – 5-6 par + 1 para ciepłych
nieprzemakalne obuwie, sandały, buty sportowe
klapki kąpielowe
sweter
1-2 bluzy z długim rękawem
mały plecak na wycieczki
kąpielówki/strój kąpielowy
kurtka na deszcz
środki na komary
krem na słońce z filtrem UV

WAŻNE:
Lekarstwa, które dziecko stale przyjmuje należy przekazać opiekunowi wraz z przyklejoną do opakowania kartką zawierającą imię i nazwisko dziecka oraz dokładny sposób dawkowania leku, nawet jeśli dziecko samodzielnie będzie dawkowało sobie lekarstwa.

Prosimy, aby ograniczyć kosztowny sprzęt typu telefony kom., odtwarzacze MP3 itp. Nie ponosimy odpowiedzialności za zaginięcie tego typu sprzętów.
Telefony kontaktowe do kierownika i wychowawcy zostaną podane rodzicom w dniu wyjazdu oraz zamieszczone na stronie fundacji bezpośrednio przed wyjazdem.