OBÓZ ,,STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA” 2016

Jak co roku organizujemy obóz ,,Starszy Brat, Starsza Siostra” . Tym razem z wielką radością wybieramy się w Polskie Tatry.

Termin: 16-24.07.2016

Miejsce obozu: pięknie położony ośrodek Staszelówka w najwyżej położonej miejscowości w Polsce Ząb koło Zakopanego.

Więcej informacji na stronie www.staszelowka.pl

Adresatami obozu są dzieci w dwóch grupach wiekowych: 7- 9 lat oraz 10- 12 lat.

Zapraszamy również młodzież chętną do pełnienia roli Starszych Braci i Sióstr w wieku od 15- 19 roku życia. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego, natomiast do końca lutego każdy ze zgłoszonych chętnych dostanie informacje zwrotną na temat zakwalifikowania się do wolontariatu. Osoby, które wcześniej nie jeździły z nami na obozy, a wyrażają chęć pełnienia roli wolontariusza prosimy o przesłanie mailem krótkiej informacji o sobie oraz o umotywowanie swojego zgłoszenia.

Cena obozu:

Dzieci- 1000zł

Wolontariusze- 500zł

 Jak co roku dzieci znajdujące się pod opieka Fundacji, z rodzin w trudnej sytuacji materialnej mają zapewnione dofinansowanie do obozu, a w sytuacji szczególnie trudnej są zwolnione z opłaty. W tej sprawie prosimy o kontakt indywidualny lub drogą e-mailową.

KONTAKT: krupakinga@wp.pl

HARMONOGRAM WPŁAT

Zaliczka 300 zł – wpłaty na konto Fundacji do 31 marca 2016

Pozostała kwota 700 zł – wpłaty do dnia 31 maja 2016

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Warszawska 33/10, 05-500 Piaseczno

BANK BZ WBK S.A.

2 Oddział w Piasecznie; 05-500 Piaseczno, ul. Wojska Polskiego 28

21 1090 1694 0000 0001 1008 2174

Zapisy – prosimy zgłaszać dzieci wysyłając e-mail na adres fundacja@fundacja-pomoz-dorosnac.azurewebsites.net lub krupakinga@wp.pl

Przy zapisach prosimy podać imię i nazwisko dziecka, adres, datę urodzenia, pesel oraz nr tel. i adres e-mail rodziców.

PONIŻEJ O OBOZIE…trochę więcej :)

 Obozy Fundacji są nie tylko wypoczynkiem, ale też okazją do własnego rozwoju zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży służącej dzieciom podczas obozu w charakterze „starszych sióstr i braci”. Tegoroczny obóz będzie miał jak dotychczasowe obozy charakter  rekreacyjno – psychoedukacyjny i profilaktyczny.

Obóz „Starszy brat, starsza siostra”, podobnie jak w latach minionych  polega na wyjątkowo pięknej formule wspierania młodszych przez starszych. Jak co roku wolontariusze towarzyszący dzieciom , tzw.  „starsi braci i siostry” służą im wsparciem, pomocą w codziennych sytuacjach, pełnią też rolę pozytywnego wzorca, starszego „brata”, „siostry”, którzy podczas tygodniowego wakacyjnego pobytu pokazują dziecku co to znaczy być odpowiedzialnym, twórczym, prawdomównym, koleżeńskim, opanowanym, zaradnym, pomysłowym, ciekawym świata, wymagającym od siebie i od innych, radosny. Całą grupą opiekują się wychowawcy, instruktorzy, towarzyszy nam też ksiądz. Młodzież pełniąca rolę „Starszych braci, sióstr” odbywają przed obozem warsztaty szkoleniowe przygotowujące ich do roli „starszego brata, siostry”. Każdy obóz jest prowadzony według określonej konwencji tematycznej. Poza elementem terapeutycznym i wychowawczym, nasze obozy mają walor poznawczy i kulturowy.

 Miejscowość do której jedziemy – Ząb jest to najwyżej położoną wsią w Polsce. Leży 4 km od Zakopanego i szczytu Gubałówki. Wokół rozciąga się piękny widok na całe Tatry. Korzystając z uroków tego miejsca planujemy wycieczki w góry, poznanie historii i tradycji tego regionu poprzez zwiedzanie najciekawszych miejsc