Orszak Trzech Króli – dziękujemy wszystkim za piękne świętowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Piaseczna i okolic, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli. Pierwszy piaseczyński Orszak – 06 stycznia 2016 r., można śmiało nazwać masowym pochodem mieszkańców. Organizacji wydarzenia podjęła się nasza Fundacja wspólnie z Fundacją Na Swoim Miejscu – była to grupa zaledwie kilku osób. Udało nam się jednak zjednać entuzjastów, którzy pomogli nam zrealizować całe przedsięwzięcie. Nie przypuszczaliśmy, że odbiór mieszkańców będzie tak pozytywny, że tak wielu ludzi przyjdzie na trasę Orszaku i na Rynek, wspólnie z innymi przeżywać kolędowanie. Niezwykle nas to ucieszyło. Choć w tym roku Orszak był tylko śpiewającym, królewskim pochodem, w otoczeniu licznej gromady dzieci pięknie przebranych za aniołki, pastuszków i inne postacie biblijne, choć odbył się bez tzw. mansjonów, stanowił bardzo żywe, dynamiczne wydarzenie. Diabły, które zaatakowały Orszak w drodze do Betlejem, odegrały swoje role doskonale. Chór Liturgiczny z Parafii w Zalesiu Dolnym przepięknie zapoczątkował śpiewem królewską drogę do Betlejem, a następnie jako Anielski Chór, przywitał Orszak przy stajence. Pięknym akcentem teatralno – ewangelizacyjnym był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie, które zapoczątkowały królewski pochód za gwiazdą, króciutkim spektaklem o królu Herodzie. Ze spontanicznych reakcji i słów wypowiadanych przez mieszkańców wynikało, że wspólny z królewskimi orszakami marsz do Betlejem, a następnie wspólne kolędowanie z zespołem Filoi, było dla nich pięknym i w wyjątkowy sposób integrującym ich przeżyciem.

Pragniemy najserdeczniej podziękować wszystkim, dzięki którym Orszak Trzech Króli mógł się odbyć. Wśród osób zaangażowanych w przygotowanie orszaku były zarówno organy samorządowe, parafie i grupy parafialne, jak i osoby prywatne, sklepy, po prostu życzliwi ludzie.

Orszak Trzech Króli patronatem objęli:

• Dziekan Dekanatu Piaseczyńskiego Zbigniew Pruchnicki
  • Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis – w wydarzeniu uczestniczył zarówno Pan Burmistrz jak i Pani Hanna Kułakowska – Michalak, II zastępca Burmistrza
  • Starosta Piaseczyński – Wojciech Ołdakowski

Bezpieczeństwo podczas Orszaku zapewniła piaseczyńska policja i straż miejska, w gotowości byli strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Wielu urzędników Urzędu Gminy, w tym pan Włodzimierz Rasiński i Bogdan Krawczyk dołożyli wielu starań, aby orszak się odbył. Służbę porządkową wspomogła grupa wolontariuszy zorganizowana przez Tomasza Kalinowskiego.

W przygotowanie i realizację orszaku zaangażowani byli:

• Pani Agata i Sławomir Fido oraz grupa rodziców i dzieci z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Magdalence – Orszak Króla Melchiora
  • Akcja Katolicka – Parafia św. Anny w Piasecznie – Orszak Króla Baltazara
  • Siostra Beata Proesler, rodzice, dzieci i nauczyciele – Przedszkole Sióstr Pasterzanek w Piasecznie – Orszak Króla Kacpra
  • Siostra Agata Radulska, dzieci i rodzice ze Szkoły Marzeń
  • Pani Agnieszka Dobrucka, grupa dzieci i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie
  • Ksiądz Andrzej Krynicki –  Proboszcz Parafii św. Anny w Piasecznie
  • Panowie Mirek Jarmuszewski i Feliks Ostrowski – twórcy stajenki
  • Chór Liturgiczny Parafii pw Najświętszej Marii Panny w Zalesiu Dolnym pod dyrekcją Pawła Gindy
  • Centrum Kultury w Piasecznie
  • Pan Irek Kozłowski i firma Mateo
  • Ruch Światło-Życie – Parafia św. Anny w Piasecznie
  • Katarzyna Wawrykowicz – projektantka naklejek orszakowych
  • Pan Kiliańczyk, dzięki któremu w stajence był osiołek; dziękujemy także wszystkim innym opiekunom i właścicielom zwierzątek oraz Zespołowi Szkół RCKU w Piasecznie, który zapewnił siano do szopki
  • Dorota Cichocka–Zawada i schola z parafii św. Rocha w Jazgarzewie
  • Marcin Kluczyk i wolontariusze I Edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami
  • Agnieszka Rapcewicz, Urszula Misiun, Katarzyna Staniek, Sylwia i Hubert Lis
  • Elżbieta Ostasiuk i grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 w Piasecznie
  • Księża proboszczowie parafii dekanatu piaseczyńskiego
  • Zespół Filoi
  • Pani Barbara Walendzik i Kawiarnia Fryderyk – sponsor gorącej herbaty i czekolady
  • Słodycze i owoce – poczęstunek dla uczestników Orszaku ofiarowali:
  • Pan Robert Duch – właściciel sklepów Lewiatan
  • Właściciele Delikatesów MAX przy ul. Puławskiej
  • Państwo Wojciechowscy z piekarni WZOROWA
  • Pani Marzena z cukierni przy Szkolnej 16
  • Pan Maciej Płocica ze sklepu PIĄTKA BIS przy ul. Kościuszki
  • Choinki do ozdobienia Rynku podarowali:
  • Pan Mirosławow Płaskociński z Bobrowca
  • Państwo Krystyna i Waldemar Kosakowscy – Szkółka Roślin Ozdobnych w Żabieńcu

Wszystkim najgoręcej DZIĘKUJEMY !

20160106_135106

DSCF1265 DSCF1262 DSCF1252 DSCF1241 20160106_135232 20160106_140330 20160106_140335 20160106_140458 20160106_140530 20160106_135130 20160106_135031 DSCF1266 20160106_134248