RODZINNA GRA TERENOWA – wspaniała zabawa wspaniałych rodzin:)

W słoneczne sobotnie przedpołudnie 08 czerwca 2013 r., na polanie Spalona w Żabieńcu przeżyliśmy bardzo miłą rodzinną imprezę – Grę Terenową. Dziewięć rodzin, które dotarły na punkt startowy :), żeby wziąć udział w wesołej rywalizacji, dzielnie pokonywało trasę gry zaliczając 15 stacji zadaniowych. Rodzinna Gra Terenowa to zabawa, w której liczy się przede wszystkim dobry humor, wspólne – rodziców i dzieci – przeżywanie zabawy, dążenie do jak najlepszej współpracy, porozumienia, radości wykonywania zadań z udziałem wszystkich członków rodziny. Zwycięzcami zostali wszyscy, ponieważ wszyscy dzielnie pokonali całą trasę zadaniową. Rodzinę Państwa ŚWIETLIKÓW, która zrealizowała całą grę w najkrótszym czasie i zajęła I miejsce, wyróżniliśmy szczególnym dyplomem. Ucieszyło nas bardzo, że w grze wzięła udział rodzina Państwa GURYNOW, jako przedstawiciele  AUCHAN POLSKA, firmy, która jest naszym wielkim dobroczyńcą. AUCHAN POLSKA wspiera naszą fundację od sierpnia 2012 w sposób zarówno materialny jak i wolontaryjny.

RODZINNA GRA TERENOWA to zabawa, która pozwala rodzicom i dzieciom spędzić ze sobą czas inaczej niż robią to zazwyczaj, pozwala być blisko siebie, cieszyć się wspólnym działaniem, wzajemnie wspierać, wspólnie tworzyć, śmiać się i cieszyć aktywnością zabawową, sportową, poznawczą. Okazuje się, że zarówno dzieci jak i dorośli mają swoje szczególne miejsce w zespole jaki tworzy rodzina, mają swoje mocne i słabsze strony. Okazuje się, że czasem zręczność dziecka jest wielkim atutem rodzinnym, a innym razem siła rodzica jest wielką wartością. W ten sposób, każda z osób w rodzinie może poczuć się ważna, wyjątkowa,  bezcenna, potrzebna. I wielokrotnie podczas RODZINNEJ GRY pojawia się w głowach jej uczestników myśl „JAK DOBRZE BYĆ RAZEM” .

Dziękujemy wszystkim rodzinom, które wzięły udział u Rodzinnej Grze Terenowej, dziękujemy wolontariuszom – gimnazjalistom ze Szkoły Marzeń i uczniom z Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, bez których realizacja gry nie byłaby możliwa, dziękujemy pedagogom działającym w Fundacji, zwłaszcza Kindze Krupie, która dowodziła przygotowaniem imprezy.

Do zobaczenia w kolejnych edycjach  RODZINNYCH GIER  TERENOWYCH:)