Zimowisko w Korbielowie

Termin 26-31.01. 2009 r. Koszt 400 zł. Lokalizacja Dom Rekolekcyjny oo. Dominikanów w Korbielowie (Beskid Żywiecki). Tereny narciarskie – Pilsko

Zimowisko jest adresowane do młodzieży w wieku 14-19 lat. Pierwszeństwo mają wolontariusze. Zimowisko ma charakter rekreacyjny (będą narty, wycieczki w góry, spacery itp.), ale również szkoleniowy jeśli chodzi o służbę wolontariacką wobec dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Nasze doświadczenia z letnich obozów „Starszy brat, starsza siostra” pokazują, że ważną sprawą jest dobre przygotowanie wolontariuszy do ich roli. Udział w zimowisku nie jest jednak zobowiązaniem do udziału w letnim obozie „Starszy brat, starsza siostra”. Podczas zimowiska planujemy zajęcia warsztatowe poświęcone problematyce związanej z dzieckiem o specjalnych potrzebach wychowawczych oraz warsztaty bardzo praktyczne takie jak:

„cuda z niczego” – warsztaty kreatywności

„świat odczuwany każdym zmysłem” – warsztaty plastyczne, teatralne, muzyczne i…inne

bajkoterapia

tańce integracyjne

Planowana liczba uczestników 20 osób + 4 osoby kadry. Cena 400 zł. obejmuje wyżywienie i zakwaterowanie + częściowe koszty transportu. Koszty powyżej 400 zł. na osobę pokrywa Fundacja. Jedziemy pociągiem do Żywca, później busem lub PKS-em do Korbielowa. Narciarze muszą uwzględnić koszty karnetów (ok. 50 zł. na dzień). Planujemy max. 4 dni narciarskie.

Prosimy o zgłoszenia pod tel. 0502501202 (Ewa Lubianiec) lub mailem fundacja@fundacja-pomoz-dorosnac.azurewebsites.net